Eleccions 2019

Candidatures que es presenten a les eleccions municipals

Els partits es mostren per ordre segons els resultats de les darreres eleccions municipals. En cas de candidatures conjuntes, segons els vots del partit més votat. En cas de les llistes sense representació, segons el número de candidatura.

PSC-CP

Candidatura 3

Partit dels Socialistes de Catalunya - Candidatura de Progrés

Cap de llista: Abigail Garrido Tinta

Llista presentada per l'agrupació local del PSC:

1. Abigail Garrido Tinta
2. Antònia Pulido Fernández
3. Francisco José Perona Jiménez
4. Francisca Carrasquilla Cuadrado
5. Adrià Solà García
6. Ana María Herrera Bordallo
7. Josep Moya Ibáñez
8. Sandra Shimazu Salvatierra
9. Juan García García
10. Montserrat Vico Castarnado
11. David Navarro Miller
12. Josep Maria Llopart Monge
13. Aishwarya Córdoba Octavio
14. Alfons Moral Merchán
15. Gabriela Schellekens
16. Juan Carlos Tortolero Venegas
17. Maria Sònia Aparicio Codes
18. José Antonio Criado León
19. María Leonor Olmos Marín
20. Pedro Berbel Martínez
21. Noelia López Pérez

Suplents:

22. Antonio Aliaga Navarro
23. Marc Rojas Rubio
24. Rosa Chacón López
25. Ana Marín Pulido
26. Eduard Martín Caparrós
27. María Teresa Coca Sánchez
28. Joel Sans Cuadrat
29. Núria Farré Jiménez

Web i xarxes socials:

Construïm

Candidatura 5

Construïm

Cap de llista: Esther Rodríguez Maldonado

Agrupació d'electors formada per l'ANC, CDR, CUP, GER, MES, l'assemblea local del PDeCat, SI, UM9 i ViA. Llista presentada:

1. Esther Rodríguez i Maldonado
2. Tomàs Carandell Baruzzi
3. Albert Bonet Huete
4. Rita Garcia Quesada
5. Montse Mestre i Casas
6. Joan López Fernàndez
7. Quima Albalate Giménez
8. Xavier Coll Pascual
9. Oscar Mendoza Gómez
10. Ariadna Vall i Capdet
11. Jordi Guillaumes García
12. Pau Garriga i Gabaldà
13. Núria Espachs Pagès
14. Oriol Martí i Colom
15. Sílvia Salvatierra Arrebola
16. Ramon Noguera Muñoz
17. Sílvia Cester Guerrero
18. Lluís-Miquel Soto i Armengol
19. Laura Marcos Navarro
20. Anna Gabaldà Felipe
21. Lluís Giralt i Vidal

Web i xarxes socials:

FP-ECG

Candidatura 7

Fem Poble - En Comú Podem - En Comú Guanyem

Cap de llista: Alejandro Conde Poveda

Llista presentada per la plataforma Fent Poble amb coalició en Catalunya en Comú:

1. Alejandro Conde Poveda
2. Graciela Haydée Falconi Romero
3. Daniel Carabantes Segura
4. Mar González Sanz
5. Fulgencio Navalón Fernández
6. Judith Romero Martínez
7. Juan Antonio García Valero
8. Lady Zoraida Ureta Laaz
9. Xavier Martínez Romero
10. Anna Pérez Blanco
11. José Cabello Castillo
12. Noelia Téllez López
13. Juana Tárrega Vélez
14. Irina Gimena Monreal Falconi
15. Ángel Téllez Caballero
16. Ana Soto Linger
17. Eduardo Jorge Baizán Casariego
18. Ariana Lina Castañeda Frei
19. Maria Carmen Garvín Sánchez
20. Alejandro Cabezas Giménez
21. Gertrudis Conde Poveda

Suplents:

22. Mercedes Arqué Calero
23. José Gutiérrez Álvarez
24. Óscar Castro García
25. Óscar Carrilero Moliner

Web i xarxes socials:

PP

Candidatura 2

Partido Popular

Cap de llista: Jose Asin Fernandez

Llista presentada per l'agrupació local del PP:

1. Jose Asin Fernandez
2. Raul Sánchez Villena
3. Luis Rocha Ventosa
4. Guadalupe Nogales Alvarez
5. Estela Mariuxi Sarmiento Muñoz
6. Francisco Castillo Leon
7. Tomas Sanchez Buenaca
8. Juan Ramirez Ruiz
9. Maria Adriana de Aparecida Augusto
10. Noelia Raquel Asin Nogales
11. Alberto Ambite Gonzalez
12. Jaime Torres Solanich
13. Maria Carmen Martos Peral
14. Maria del Carmen Sanchez Heredia
15. Maria del Rocio Martos Jimenez
16. Francisco Herrera Carreño
17. Manuel Bustos Gutierrez
18. Yolanda Sanchez Parrilla
19. Juan Carlos Diaz Dominguez
20. Maria Dolores Garcia Sueira
21. Javier Rodriguez Mendez
22. Emilio Spadaro Yaya

Xarxes socials:

ERC-AM

Candidatura 1

Esquerra Republicana de Catalunya - Acord Municipal

Cap de llista: Francesc Xavier Pascual i Soriano

Llista presentada per l'agrupació local d'ERC:

1. Francesc Xavier Pascual i Soriano
2. Lucrecia Ballvé i Aguado
3. Jaume Torras i Roca
4. Josefa Chica i Rosa
5. Jordi Pérez i Fontanills
6. Judith Rodríguez i Catalán
7. Jaume Alvaro i Fora
8. Olga Llopart Vives
9. Francisco Rivas i Sigüenza
10. Maria Guillaumes Artigas
11. David Gómez i Cruz
12. Aurora Soriano Ramirez
13. Andreu Josep Rodríguez i Orihuela
14. Maria Mercè Albà Guillaumes
15. Jordi Cabús i Griñó
16. Montserrat Freixas Niella
17. Faustino Mondragon i Pastor
18. Judith Carbonell Carbonell
19. Jordi Juan i Bellón
20. Ariadna Alvaro Herraiz
21. Jordi Blay i Planas

Suplents:

22. Antonio Gázquez i Arcas

Web i xarxes socials:

Cs

Candidatura 4

Ciudadanos - Partido de la Ciudadanía

Cap de llista: Oscar León Jurado

Llista presentada per l'agrupació local de Cs:

1. Oscar León Jurado
2. Luis Jiménez Vicente
3. Sara Dalda Martínez
4. Francisco Tomás Fernández López
5. Helena Pellat Massó
6. Fernando Gómez Rodríguez
7. Edgardo Benett de Stefani
8. Maria Carmen Villalobos Álvarez
9. Cristobal Soto Fernández
10. Miriam Fernández González
11. Antonio José González Fernández
12. Marta Fisac Piñana
13. Antonio Martín Sanz
14. Estefania María Dalda Martínez
15. Andrés González Saiz
16. Isabel Moreno Repiso
17. José Manuel Gutierrez Arroyo
18. Laura Fernández López
19. Silvia León Jurado
20. Victoriano Fernández García
21. Asunción Jurado Balsera

Suplents:

22. José Muñoz de la Nava

Xarxes socials:

JxCat-JUNTS

Candidatura 6

Junts per Catalunya

Cap de llista: Josep Maria Valle Romero

Llista presentada per la direcció nacional del PDeCat:

1. Josep Maria Valle Romero
2. Yolanda Simon Cruz
3. Jordi Mas Castella
4. Juan Santiago Mestres Lopez
5. Elena Perez Zamorano
6. Joan Ramon Marcos Pina
7. Silvia Bertran Cloquell
8. Montserrat Carmona Moreno
9. Abel Cami Peralta
10. Nuria Balasch Pie
11. Montserrat Castellvi Bertran
12. Ivan Julia Sanchez
13. Maria Rosalia Muñoz Nogales
14. Angela Maria Reis Reis
15. Josep Gras Rovira
16. Ruth Arona Morilla
17. Veronica Romero Cedeño
18. Xavier Galvez Mauricio
19. Immaculada Gomez Marcillas
20. Joan Josep Rovira Valls
21. Jordi Ribes Lopez

Xarxes socials:

Solucions - PDeTOTS

Candidatura 8

Solucions - El Partit De TOTS

Cap de llista: Maria Jesus Martí Peña

Partit fundat per Jofre Llombart (regidor de l'Ajuntament de Sitges, exmembre del PP). Llista presentada:

1. Maria Jesus Martí Peña
2. Maria Ortiz Velero
3. Rafael Torronteras Montoro
4. Jose Manuel Olmo Torronteras
5. Juan Carlos Martí Ribera
6. Nerea Martí Peña
7. Maria Isabel Carretero
8. Veronica Jane Ramirez
9. Juan José Fernandez
10. Jose Ricardo Lameida
11. Laura Fuentes
12. Soledad Morcillo Padilla
13. Dolores Ortiz Valero
14. Juan Navarro Bruno
15. Manuel Parejo Aranda
16. Montserrat Mestres Medina
17. Gemma Ferrer Bachero
18. Guillermo Parejo Aranda
19. Maria Fernanda Santacruz
20. Josua Reverte Curado
21. Susana Sanchez

Web i xarxes socials: